Gardıroba Yapılması Şart 5 Yatırım

Moda dünyası da her yeni mevsimle beraber yeni bir trendi gündeme getiren ve daimi olarak popüler olan elbise ve aksesuarların hızla değişime uğradığı bir dünya… Elbette ki trendleri takip etmekte ve onlarla uyumlu gardıroplar yaratmakta fayda var, ancak bazı parçalar var ki bu geçici eğilimlerden bağımsız şekilde, zamansız ve her şeyle uyumlu olabilecek nitelikte. İşte karşınızda her gardıroba yapılması gerekli olan yatırım değerinde parçalar!

1. Jean pantolon

Kusursuz mavi renkleri, kusursuz denim dokusu, her kıyafetle uyumu, binlerce model seçeneği ile jean pantolonlar gardıroplarımızın en kült üniformalarından biri. Herhalde gardırobunda kot pantolon olmayan yoktur diye düşünüyoruz ama en önemli detay olan, vücudunuz için doğru kot pantolonu seçme konusunda da sizlere yardımcı olmak istiyoruz. 2020’nin En Moda Denim’lerinden Vücut Tipiniz İçin En Uygun Hangisi? Yazımızı tıklayın ve tüyoları öğrenin.

2. Küçük siyah giysi

Bir bayanın gardırobunda muhakkak olması gerekli olan parçalardan birisi de küçük siyah giysidir. Coco Chanel’in “little black dress” yani LBD biçiminde moda dünyasına imzasını attığı küçük siyah giysi için Audrey Hepburn’un Breakfast At Tiffany’s filmindeki stilinden ilham alabilirsiniz. Bu klasik ve zamansız parçayı gardırobunuzda muhakkak bulundurun. Her Kadının Sahip Olması Gereken 5 Siyah Elbise yazımızı tıklayarak da siyah giysiler arasından mükemmel seçimler yapabilirsiniz.

3. Trençkot

Geçmişi Birinci Dünya Savaşı vaktine, İngiliz subaylarının üniformasına dayanan trençkotlar 1912 senesinde Burberry markasının patent alması ile beraber moda dünyasının en zamansız parçalarından birine dönüştü. Özellikle klasik stillerin dış giyiminde vazgeçilmez bir parça olan trençkotu ister şık ister spor kombinlerinizde kurtarıcı elbise olarak kullanabilirsiniz. Peki sizin için en iyi trençkot rengi hangisi? Vücudunuza en ideal trençkot uzunluğu ne kadardır? Bu gibi soruların yanıtlarını Alışveriş Rehberi: Trençkotlar yazımızda bulabilir ve kendiniz için en uygun trençkot modelini seçebilirsiniz.

4. Basic tişört

Düz, beyaz, basic tişört gardırobunuzun en hayat kurtarıcı öğelerinden biri. İster şık bir kombin yaparken topuklu ayakkabı, blazer ceket ve skinny veya kumaş pantolon ile, ister beyaz sneaker, hırka ve kot pantolon ile risksiz stiller yaratabilirsiniz. Bu oldukça sade ve basit elbiseden gardırobunuzda en az birkaç adet bulunmalı. Güzel ütülenmiş olmasına ve vücudunuza iyi oturan bir tişört modeli olmasına özen göstermeyi unutmayın.

5. Beyaz sneaker

Beyaz spor ayakkabı da herkezin sahip olması gerekli olan bir stil tamamlayıcısı olarak listemizin sonunda yerini alıyor. Özellikle son senelerde çeşitliliği iyice artan beyaz sneaker modelleri gerek hafta içi ofis kombinlerinizde gerekse hafta sonu rahat stillerinizde uyumlu bir parçadır. Zahmetsiz ve mükemmel bir kombin yaratmak isteyenler için en risksiz ayakkabılardan bir tanesi olan beyaz spor ayakkabıyı giyerken dikkat etmeniz gerekli olan en önemli şey temiz ve bakımlı olmasıdır. Spor Ayakkabıları Temiz Tutmanın 8 Pratik Yolu yazımızı tıklayarak bunun için en iyi ipuçlarını okumanızı öneri ederiz.