En İdeal Kırmızı Ruj Hangisi?

Kırmızı ruj konusu makyaj dünyasında hiç de hafife alınacak bir konu değildir. Aynı “grinin 50 tonu” dendiği gibi kırmızının da onlarca farklı tonu vardır ve bu her ton farkı her ciltte bambaşka bir hava yaratacaktır. Ama bilinen bir gerçek var ki o da, kırmızı ruj her kadına yakışacaktır. Yeter ki siz de cildiniz için en uygun olan tonu bulun. Önemli olan cildinizin rengine bakmak ve kendi cilt tonunuzda en güzel duracak olan kırmızı rengi keşfetmek. Bu yazımız ten renginiz için en uygun kırmızı rujun hangisi olduğunu sizler için mercek altına alıyor. Detaylar hemen aşağıda!

Açık tenliler için
Açık tenli cilt rengine sahip olanlar doğal bir pembeliğe sahiptir ve onların cildine en çok soğuk kırmızı tonlarında ruj modelleri yakışacaktır. Soğuk kırmızı ruj dediğimiz, içerisinde daha çok mavi ve mor tonlarının izlerini taşıyan kırmızı tonlarıdır. Bu şekilde hem teniniz çok daha parlak görünecek hem de dişleriniz olduğundan daha beyaz görünecektir. İçerisinde turuncu gibi tonların izlerini taşıyan sıcak kırmızı rujları tercih etmemenizi öneririz.

Orta tenliler için
Eğer orta tenliler için dudaklarda hangi kırmızı ruj tonunun en iyi durduğunu merak ediyorsanız, size bunu en iyi doğadan renklerle açıklayabiliriz. Gözünüzün önüne bir gün batımı manzarası getirin ve bu manzarada oluşan turunculu/kırmızılı renk tonlarını düşünün. Bu portakalımsı tonlar orta tenliler ile çok büyük bir uyum içerisinde çalışır. Dolayısıyla siz de kendinize kırmızının turuncuya kaçan tonlarında bir ruj seçebilirsiniz.

Koyu tenliler için kırmızı ruj
Esmerler için kırmızı ruj en çarpıcı makyaj detaylarından birisidir. Koyu tenliler makyaj konusunda bir hayli şanslılardır, çünkü pek çok rengi mükemmel bir biçimde taşıyacaklardır. Söz konusu kırmızı ruj olduğunda ise daha çok kiraz tonları ve çikolataya kaçan kırmızı ruj modelleri koyu tenler için olmazsa olmazdır. Çikolata tonları esmerlerin cilt zenginliğini ortaya çıkardığından, kiraz tonları ise koyu tene capcanlı bir hava kattığından ideal olacaktır.