5 Düz Ayakkabı Trendi

Neyse ki 2020’de topuklu ayakkabılar her zamanki kadar ilk planda değil. Dünyaca ünlü tasarımcıların defilelerinde de görmüş olduğumuz üzere düz tabanlı ayakkabı modelleri bu yıl çok moda! Konforunuzdan da taviz vermeden şıklık yaratmak istiyorsanız size birkaç önerimiz var. İşte karşınızda topuklu giymeyi sevmeyenler için 5 düz ayakkabı trendi!

Mary Jane ayakkabılar

İsmini devamlı bantlı ayakkabılar giyen, Richard Felton Outcault’un Buster Brown adlı romanının baş kahramanından alan Mary Jane ayakkabı modelleri retro tasarımlarıyla ve zarif bantlarıyla ayakkabı dünyasının en kült modelleri arasında. Bu ilkbaharda meşhur Mary Jane ayakkabılar geri dönüş yapıyor! Her ne kadar topuklu tasarımlarıyla bilinse de Agnes B’nin ayağında görülen topuksuz Mary Jane ayakkabı özellikle nostaljik bir kombin yapmak isteyenler için ideal.

İlham kaynağı: Balerinler

Şimdi de bale dünyasından ilham alıyoruz ve aynı balerinlerin zarafetinde babet modellerini listemize ekliyoruz. Burun kısımları yuvarlak olan ve mümkünse üstünde hiçbir ekstra süs olmayan, sade ve zarif babetler topuklu ayakkabı giymek istemeyip, sade ama klas bir stil yaratmak isteyen bayanlar için en uygun seçenek.

Chelsea bot

Kış aylarında topuklu bot giymek istemiyorsanız sizin için en uygun seçim düz tabanlı Chelsea bot modelleri olacaktır. Özellikle kot pantolonların altına çok yakışan ve gerek hafta içi gerekse hafta sonu kombinlerinizde stilinize havalı bir dokunuş yapan Chelsea botlar listenizde muhakkak olmalı.

Bağcıklı pabuç

Topuklu ayakkabı giymek istemiyorsanız sizin için en uygun modellerden biri de bağcıklı pabuçlar olacaktır. Hem topuklu ayakkabıdaki şık görünümü yakalayabilir hem de maskülen tarzı ile stilinizde bir denge yaratabilirsiniz. İster kumaş pantolonlarla ister kot pantolonlarla, ister şık bir kombin ister spor bir görünüm yaratırken bu ayakkabı modellerini değerlendirebilirsiniz.

Fonksiyonel sandaletler

Son senelerde özelilkle Birkenstock modelleri ile hayatımıza giren ve hem rahatlığı ve sportif tarzı ile hafta sonu kombinlerimizde bolca kullandığımız hem kotların altına yakışarak ofise dahi giyebildiğimiz hem de yaz tatillerinde plajda kombinleyebildiğimiz bu fonksiyonel sandalet modelleri özellikle yaz mevsiminde topuklu ayakkabı giymekten sıkılanlar için olmazsa olmaz!